6 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem skórzanej torby
6.jpg

Elegancja, profesjonalizm, klasa i styl

Tak po krótce można podsumować, przekaz jaki wysyłasz do otoczenia kiedy używasz wysokiej jakości torby skórzanej czy to w biznesie czy w podróży.

Pytanie tylko czy wszystkie torby skórzane są wysokiej jakości?

Otóż nie.

Jako ekspertka od "skór", siedząca w tym biznesie ładnych parę lat poznałam również kilka historii dotyczących kiepskiej jakości wyrobów skórzanych, można by na ten temat niezły dokument wyprodukować, z kategorii raczej tanich horrorów.

Znam historie, gdzie mężczyzna wydał na skórzaną torbę do pracy prawie 3 tys. złotych i po niecałym roku użytkowania, skóra zaczęła się na torbie załamywać, miejscami łuszczyć a suwak zacinać i rozchodzić.

Jasne, jest 2 letnia gwarancja konsumencka, ale czy ktoś ma czas i ochotę się tym zajmować, jeśli na wstępie wydaje dużo pieniędzy to oczekuje przecież trwałości i jakości, a nie biegania z reklamacjami.

Przedstawię Wam teraz 6 praktycznych rad jakimi powinniście się kierować przy zakupie skórzanej torby:

1. Typ Skóry

Jest to must have wysokiej jakości wyrobów skórzanych.

Tak samo jak przy butach, czy kurtce skórzanej oczekujesz, że Twoja przyszła torba będzie wykonana z wysokiej jakości, odpowiedniej dla niej skóry. Najlepszym typem skóry do toreb jest zastosowanie, pełnoziarnistej skóry bydlęcej, garbowanej chromem. Skóra wykończona w ten sposób gwarantuje wysoką jakość, wytrzymałość i sprawia, że torba z niej uszyta wygląda doskonale nawet po wielu latach użytkowania. Dobra skóra jest mięsista, gęsta, ma jednolitą powierzchnię i równomiernie rozłożone ziarno, dlatego warto przed zakupem dokładnie przyjrzeć się z każdej strony powierzchni czy jest jednolita. Jeśli tak, to świadczy to o tym, że została uszyta z najlepszego kawałka skóry, a nie z części pachwinowych ulegających szybkiemu rozciąganiu.

Dobierając skóry do produktów Garda Leather, korzystamy jedynie z najlepszych Włoskich garbarni, u których zaopatrują się topowe firmy produkujące akcesoria skórzane. Nasze skóry gwarantują nie tylko trwały produkt, który będzie nam towarzyszył przez lata ale i pięknie wyglądał.

A teraz czego unikać. Po pierwsze unikaj, kiepskiej jakości skór i wszelkich sztucznych imitacji skóry tzw. mielonki - to produkt imitujący skórę naturalną, która w większości jest wykonana z poliuretanu z niewielką z reguły domieszką naturalnej skóry a właściwie dwoiny, która to oddziela nam skórę właściwą od tłuszczu.

Torba z takiej skóry, będzie sztywna, w dotyku ‘plastikowa’, starzeje się w mniej naturalny sposób i załamuje. Nie będzie mieć również tego hipnotyzującego zapachu prawdziwej skóry.

2. Garbowana roślinnie czy chromem?

Przed zakupem skóry zapytajcie sprzedawcę w jaki sposób skóra była garbowana. Skóry używane do produkcji toreb mogą być garbowane na dwa różne sposoby. Garbowanie po krótce oznacza proces obróbki surowej skóry, w wyniku którego skóra uzyskuje elastyczność, miękkość, trwałość i kolor. Dwa podstawowe sposoby obróbki skóry to garbowanie chromem i roślinne.

Proces garbowania chromem odbywa się z zastosowaniem soli chromu. Zaletą tego rozwiązania, jest skrócony czas produkcji i większa wytrzymałość takiej skóry na uszkodzenia mechaniczne. Obecnie ok. 80%-90% skór na świecie powstaje w wyniku garbowania chromem. Uzyskana w wyniku tego procesu skóra jest bardziej miękka i lżejsza niż skóra garbowana roślinnie.

Z kolei skóra garbowana roślinne to zazwyczaj skóra licowa, wyprodukowana w sposób bardziej eco friendly niż skóra garbowana chromem. W tym procesie wykorzystuje się mieszanki pochodzenia naturalnego, tzw. kompost powstaje na bazie kory drzewnej, owoców, liści, olejków roślinnych. Proces garbowania roślinnego zajmuje zdecydowanie więcej czasu, dlatego produkty wykonane z tego materiału są droższe. Skóra garbowana roślinne jest zdecydowanie sztywniejsza i grubsza niż skóra garbowana chromem. Skóra garbowana roślinnie jest bardziej elegancka ale i bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne, łatwiej zobaczyć na niej wszelkie zarysowania.

3. Kraj garbowania skóry i produkcji toreb

Sporo w tym prawdy, że kraj garbowania skóry determinuje to czy mamy do czynienia z produktem premium czy nie.

Słusznie przyjmuje się, ze skóry pochodzące w Włoskich czy Francuskich garbarni należą do najlepszych na Świecie i dają gwarancję uzyskania produktu najwyższej jakości, jakiej w Polskie niestety nie uzyskamy.

"Made in Italy" to już jednak nie to samo co kilkanaście lat temu. Jeśli chodzi o gotowy produkt hasło "Made in Italy" już wcale nie gwarantuje najwyższej jakości. Często się bowiem zdarza, że wiele firm podkreśla hasło "Made in Italy", podczas gdy produkcja odbywa się masowo w Azji, a jedynie wykończenie torby we Włoszech.

Na tym tle Polscy mistrzowie kaletnictwa wypadają naprawdę bardzo solidnie, gwarantując niejednokrotnie lepszy poziom wykonania torby niż szyjący w Chinach osławieni producenci z Włoch czy Francji.

Wszystkie produkty Garda Leather są uszyte w Polskiej manufakturze o wieloletniej tradycji szycia galanterii skórzanej, przez pracowników wykonujących swą pracę w godnych warunkach pracy i płacy, z wysokiej jakości Włoskich skór i dodatków.

4. Okucia i suwaki

Przed zakupem torby warto również dokonać kontroli jakości wszystkich metalowych elementów torby takich jak klamry, uchwyty, zamki, metalowe kółka, nóżki torby, zapięcia paska czy suwaki.

W przypadku suwaków najlepsze są te metalowe, szlifowane. Unikajmy toreb z plastikowymi suwakami. Ważne jest również czy główka suwaka i języczek za który ciągniemy suwak otwierając czy zamykając torbę tzw. "puller" są solidne. Przy większych torbach wyjazdowych typu weekender warto szukać toreb, które mają suwaki symetryczne czyli pracujące na dwie strony a dodatkowo ich główki mają otwór na kłódeczkę zapewniając dodatkowe zabezpieczenie w podróży.

W przypadku pozostałych elementów metalowych bardzo ważna jest galwanizacja, to ona decyduje o cenie produktu i jego jakości. Produkty galwanizowane w odpowiedni sposób nie będą nam się w tak łatwy sposób rysowały czy utleniały.

W razie zakupów online najlepiej zrobić zoom na wyżej wymienione elementy.

Do produkcji swoich toreb Garda Leather używa jedynie okuć i suwaków produkowanych dla nas na zamówienie od włoskich producentów. Wyłącznie takie bezkompromisowe podejście do jakości każdego detalu, pomimo, że nie jest najtańsze, daje gwarancję produktu premium.

5. Rodzaj torby i przekaz jaki wyraża

Torba którą wybieramy powinna być dobrana odpowiednio do przeznaczenia i naszej profesji. Właściwy dobór torby i jej design może podnieść wartość Waszego stylu na nowy poziom. Pozwoli Wam zrobić pozytywne i solidne wrażenie, gdziekolwiek się z nią udacie.

Tytułem przykładu, właściwym wyborem dla profesji takich jak prawnicy, finansiści, lekarze, ludzie biznesu oraz wszyscy Ci którzy noszą ze sobą dokumenty, laptop w drodze do i z pracy, będą klasyczne torby w stylu aktówki z rączką na szczycie torby i dodatkową taśmą na ramię.

Z kolei bardzo casualowe torby "Messenger bag" tzw. "listonoszki" noszone po skosie przez ramię czy plecaki, będą właściwe dla bardziej casualowych stylizacji i środowisk zawodowych, doskonale się również sprawdzą w czasie urlopu.

Przy wyborze torby codziennej warto się zastanowić ile rzeczy nosimy do pracy i dobrać taki model, który będzie dla nas wygodny i funkcjonalny.

6. Cena

Pamiętajcie na koniec, że cena nie zawsze odpowiada jakości torby. W przypadku wielkich marek, nie będzie odkryciem Ameryki jeśli powiem, że płacimy przede wszystkim za brand, nie koniecznie zaś za najwyższej klasy jakość. Jeśli szukacie doskonałej jakości produktu skórzanego w uczciwej cenie, robionego w Polsce, bez wyzysku taniej siły roboczej, marka Garda Leather będzie Waszym naturalnym wyborem do którego chętnie będziecie wracać.

#GetGarda

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl